آزمون گواهینامه راهنمایی و رانندگیدسته‌بندی نشده

آخرین و نهایی ترین سوالات آیین نامه اصلی سال ۹۸ به همراه جواب

نمونه سوالات آزمون آئین نامه اصلی سال 98

نوبتی هم باشد، نوبت به دریافت نمونه سوالات آیین نامه اصلی سال ۹۸ می باشد. همانطور که قبل تر در مقاله آزمون آیین نامه مقدماتی توضیح دادیم، شما پس از گذارندن دوره های تئوری آموزش های راهنمایی و رانندگی، برای دریافت گواهینامه نیازه به قبولی در این آزمون را دارید که پس از آن می توانید آزمون عملی را بدهید و گواهینامه خودتان را دریافت کنید.

بسته ای که قصد داریم به شما معرفی کنیم، بیش از ۱۰۰ سوال تستی مربوط به سوالات آئین نامه اصلی سال ۹۸ را دارا می باشد که با استفاده از آنها شانس قبولی شما ۹۹% می شود. ما سوالات آیین نامه اصلی با جواب را برای شما آماده کردیم که می توانید به راحتی آن را با مبلغی ناچیز خریداری کنید و سربلند از امتحان ایین نامه بیرون بیایید.

آزمون آیین نامه اصلی شامل ۴۱ امتحان می باشد که ما برای قبولی ۱۰۰ درصد شما پیشنهاد می کنیم تمام آن هارا به دقت تمام بخوانید و کار کنید و خوب به خاطر بسپارید. نمونه سوال های آیین نامه اصلی با جواب که خدمت شما ارائه میدهیم، شامل سوال های زیر می شود:

  • سوالات فنی همراه با جواب
  • سوالات علائم راهنمایی و رانندگی با جواب
  • سوالات فرهنگ رانندگی با جواب

دیگر نیازی نیست وقت با ارزش خودتان را روی کتاب بگذارید و آن را حفظ کنید. با این بسته کاملا بی نیاز خواهید شد و تنها با خواندن این جزوات می توانید در کمترین زمان ممکن، آزمون آیین نامه اصلی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

آزمون آیین نامه اصلی

آزمون آیین نامه اصلی چگونه آزمونی است؟

قبل از اعطای گواهینامه مهارت در رانندگی به افراد متقاضی، لازم است تا میزان مهارت و اطلاعات و آگاهی فرد نسبت به قوانین و ملزومات رانندگی مورد سنجش قرار گیرد. بدین منظور موسسات متولی برگزاری دوره های آموزش رانندگی پس از اتمام دوره های آزمون های تئوری و عملی جامعی را از شرکت کنندگان در دوره به عمل می آورند. آزمون تئوری تحت عنوان آزمون آیین نامه اصلی شناخته می شود.

چرا باید در آزمون آیین نامه راهنمایی برای دریافت گواهینامه رانندگی شرکت کرد؟

حتما برای شما هم رخ داده است که سوار تاکسی یا اتوبوس باشید و ببینید که یک نفر در حال آمدن از یک کوچه فرعی به صورت ممنوع است و حتما هم با خودتان فکر کرده اید که این فرد چه کار اشتباهی دارد انجام می دهد، یا برای مثال زمانی که در بزرگراه بوده اید، به علامت های کنار جاده توجه کرده اید اما معانی آن هارا به درستی نمی دانستید و متوجه نبودید که هرکدام از آنها چه معنی ای می دهد.

خوب بهتر است بگویم آزمون آئین نامه اصلی به شما کمک می کند تا این موارد برای شما رخ ندهد و از همه چیز آگاه باشید، برای مثال زمانی که می خواهید در بزرگراه برانید، به حداکثر سرعت مجاز توجه می کنید یا برای مثال متوجه هستید که هر لاین و خط کشی خیابان ها به چه معنی است و تمام آن هارا رعایت می کنید.

حتی اگر از کودکی هم تمام این موارد را یاد داشته باشید، باید به قانون ثابت کنید که یاد دارید و قانون باید مطمئن شود که در آینده به کسی از سر بی احتیاطی یا … آسیبی نخواهید زد.

آزمون آیین نامه اصلی

سوالات آیین نامه اصلی شامل چه مواردی می شود؟

آیین نامه اصلی چون مهم ترین بخش دریافت گواهینامه رانندگی می باشد، بیشتر شامل مباحث و سوالات علائم راهنمایی و رانندگی، سوالات فنی و اصطلاحات رایج راه و جاده است. برای مثال، خیابان های فرعی و اصلی، علائم و نماد های نصب شده گوشه کنار جاده ها یا بزرگ راه ها، حق تقدم عبور و … تنها بخش کوچکی از تست آیین نامه اصلی می باشد.

این آزمون شامل بخش های متنوعی می باشد که تمامی مفاهیم لازم و پر اهمیت در حیطه قوانین و مهارت های رانندگی را در بر می گیرد. مطالب مورد مطالعه در کتابی با عنوان کتاب راهنمای دریافت گواهینامه گردآوری شده است. مطالب مندرج در این کتاب شامل لغات و اصطلاحات رایج در حوزه ترافیکی، قوانین راهنمایی و رانندگی، ملاحظات و قانون های ترافیکی، لزوم آشنایی با بخش های فنی خودرو، نحوه مراقبت و نگهداری بهینه از قطعات مختلف خودرو و … می باشد که از تمامی این بخش بر حسب نیاز در آزمون آیین نامه اصلی سوالاتی مطرح می شود. لازم به ذکر است که سؤالات آزمون آیین نامه اصلی شامل چهار گروه سوال می باشد. گروه اول، سؤالات مفهومی را در بر می گیرد. سؤالات مفهومی میزان درک شما از مطالب و مفاهیم کتاب را بررسی می کنند. گروه دوم سؤالات حفظی می باشند که نیاز است برای پاسخ گویی به آن ها به طور کامل به مطالب کتاب مسلط باشید. گروه سوم سؤالات تحلیلی که شاید به سبب نیاز داشتن به قدرت تجزیه و تحلیل بالا در مواقع حساس رانندگی، مهم ترین و سخت ترین بخش آزمون باشند و گروه چهارم سؤالات تجربی را شامل می شوند که مشخص کننده میزان مهارت کسب شده توسط شخص در دوره ای عملی رانندگی می باشند. به این ترتیب متقاضیان جهت شرکت در این آزمون می بایست این کتاب را تهیه نموده و به طور کامل و دقیق مطالعه نمایند.

ساده ترین راه دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی چیست؟

یکی از کار هایی که شما می توانید برای دریافت گواهینامه رانندگی و گذر از آیین نامه اصلی انجام دهید، دانلود سوالات آیین نامه اصلی می باشد که با مطالعه دقیق و هدفمند و گذاشتن کمی زمان برروی سوالات، می توانید آزمون را به راحتی پشت سر بگذارید و گواهینامه راهنمایی و رانندگی خودتان را دریافت کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما در موفقیت برای آزمون آئین نامه کمک کند، دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی سال های قبل می باشد که در این بسته آموزشی ما سوالات سال های قبل را هم برای شما آماده کرده ایم که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و در آزمون آیین نامه رتبه قبولی را بگیرید.

آزمون آیین نامه اصلی

فرق سوالات آیین نامه اصلی با سوالات آیین نامه مقدماتی چیست؟

یکی از اصلی ترین تفاوت های آئین نامه اصلی با آیین نامه مقدماتی، در این می باشد که آیین نامه اصلی شامل تمام شوالات می شود، اما در آیین نامه مقدماتی شما نیازی نیست به سوالات فنی پاسخ دهید. یکی دیگر از فرق های این دو باهم این می باشد که آزمون آیین نامه مقدماتی توسط آموزشگاه راهنمایی و رانندگی از شما گرفته می شود اما آزمون آیین نامه اصلی توسط افسر از شما گرفته می شود و شما نمی توانید هیچ اشتباهی انجام دهید.

راهکار هایی که می تواند درصد موفقیت و سربلندی شمارا در آزمون آئین نامه مقدماتی بالا ببرد:

  • ابتدا چشمان خودتان را ببندید و با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد روان خودتان را از لحاظ روحی و معنوی آماده کنید.
  • زمانی که سوالات آزمون آیین نامه را دانلود کردید، یک مرور کلی بر محتوای آن داشته باشید و آن را خوب به خاطر بسپارید
  • زمان آزمون را اصلا در نظر نگیرید و ابتدا به سوالاتی را پاسح دهید که یاددارید.
  • اگر فرد استرسی هستید آزمون های زمان دار را امتحان کنید و شرایط را برای خودتان شبیه سازی کنید
  • بعد از آنکه برای امتحان آماده شدید و نمونه سوالات را خریداری کردید، آن هارا با دقت تمام بخوانید و بخش های فنی را برای آزمون مقدماتی نادیده بگیرید.

تنها با دانلود و یاد گرفتن این نمونه سوالات می توانید به راحتی در آزمون آئین نامه موفق شوید و با استفاده از آن موفقیت خودتان را در آزمون آئین نامه اصلی ببینید و گواهینامه را راحت تر دریافت کنید.

این بسته آموزشی یک فایل دانلودی می باشد که پس از پرداخت مبلغی ناچیز (۳۰هزار تومان، بیش از +۱۰۰سوال) می توانید آن را دانلود کنید. این سوالات قابل اجرا روی همه دستگاه ها می باشد و به صورت PDF است. همچنین در ادامه برای همه دستگاه ها (موبایل، تبلیت،آی پد، آیفون،کامپیوتر، لپ تاپ) نرم افزار های مورد نیاز را برای دانلود گذاشته ایم که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

چگونه در آزمون آیین نامه موفق شویم؟

برای موفقیت در آزمون آیین نامه لازم است بر محتویات کتاب راهنمای دریافت گواهینامه تسلط داشته باشیم. می بایست با انواع خط کشی ها آشنا باشیم و بدانیم این خط کشی ها و سایر علائم در موقعیت ها و جایگاه های مختلف ترافیکی به چه شکلی خواهند بود و چه معنایی را به مخاطب می رسانند. لازم است تا با انواع هشدارها و علائم مربوط به هر یک به طور دقیق آگاهی داشته باشیم. همچنین نیاز داریم تا نسبت به اولویت حرکت وسایل نقلیه مختلف در مواقع حساس و مکان های مختلف اطلاعات کافی داشته باشیم.

پیشنهاد ما برای تسلط بیشتر بر نوع سؤالات و کاهش استرس خود نسبت به آزمون، از قبل نمونه سؤالات آزمون آیین نامه اصلی را از اینترنت جست و جو نموده و این سؤالات را مورد بررسی قرار دهید.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن